Eelkool 2024 01. november kaia.kotljarov

Tallinna Nõmme Põhikooli eelkool algab jaanuaris 2024.

Eelkooli info:

Alates 19.jaanuarist 2024-10.maini 2024,  reedeti kl 13.30-15.00 toimuvad Tallinna Nõmme Põhikoolis eelkooli tunnid. Koolivaheaegadel ja riigipühal: 01.03.24, 29.03.24 ja  ja 26.04.24 eelkooli tunde ei toimu.

Eelkooli õpetajad on Kaie Metsallik ja Silvia Metsallik. Tallinna Haridusameti poolt kehtestatud eelkooli tasu on 26.- eurot kuus.

19. jaanuaril on lastele tutvumistund koos õpetajatega  kl 13.30-14.30. Samal ajal tutvustab õppejuht lapsevanematele või lapse saatjale kooli ning räägib õppetöö korraldusest.

Koguneme kooli garderoobis. Riided saab panna 1a ja 1b klassi nagidesse.

Õppetöö toimub õppematerjalidega, mille saavad eelkooli õpilased Nõmme Põhikoolist.

Eelkoolis koduseid töid ei jäeta, aga harjutuslehe võib kodus lõpetada, kui tunnis jäi pooleli- see on väga soovitatav.

Palun lapsel kaasa võtta: 2 teritatud harilikku pliiatsit, kustukumm ja värvipliiatsid, kogujaga teritaja ja vahetusjalatsid.

Kooli võib kaasa võtta väikse veepudeli ja suupiste ( puuvili, võileib)-seda juhul, kui laps vajab.

Lapsevanemale:

Koolikoha avaldus palun teha Tallinna  Haridusametile : Kõigile rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavatele lastele on tagatud koolikoht ühes munitsipaalkoolis. Koolikohustuslik on laps, kes saab 1. oktoobriks 7-aastaseks.

Tallinna Haridusamet määrab elukohajärgse kooli arvestades esmajärjekorras õpilase elukoha lähedust koolile ja ühe pere laste õppimist samas koolis. Võimalusel arvestatakse vanemate soove. Kui mõne kooli läheduses elab rohkem lapsi, kui koolis on õppekohti, siis võidakse arvestada isikute elukohaandmete rahvastikuregistrisse kandmise aega, eelistades neid, kelle registrikanne on varasem.

Taotluse elukohajärgse kooli määramiseks saab esitada Tallinna Haridusametile

1. - 15. märtsini.

Taotluse esitamine on vajalik eelkõige perele, kuna see annab olulist teavet õppekeele valikust ja õdede-vendade õppimisest samas koolis. Samuti arvestatakse võimalusel lapsevanema soove lapse kooli valikul.

Taotlust võib esitada alates 1. märtsist 2024

Esimesse klassi astumine - Haridusameti info

Tallinna Nõmme Põhikooli eelkool algab jaanuaris 2024.

Eelkooli info:

Koguneme kooli garderoobis. Riided saab panna 1a ja 1b klassi nagidesse.

Lapsevanemale:

Taotluse elukohajärgse kooli määramiseks saab esitada Tallinna Haridusametile